Infineon Technologies 6MS24017P43W39873NOSA1
| Part Number | 6MS24017P43W39873NOSA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Package / Case | Module |
| Description | MODULE IGBT STACK A-MS3-1 |
| In Stock | We Can Ship Immediately |
| Unit Price | Request a Quote |
| Datesheet | 6MS24017P43W39873NOSA1 Datesheet |
| Guarantee | New and original |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Filter | Transistors - IGBTs - Modules |
Quick Inquiry
6MS24017P43W39873NOSA1 Specifications
| Part Number: | 6MS24017P43W39873NOSA1 |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Discrete Semiconductor Products |
| Subcategory: | Transistors - IGBTs - Modules |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Halogen Free: | Satisfy |
| Popularity: | High popularity |
| Supply Demand: | Sufficient |
| Alternative Parts: | E-mail Us / Technical Support |
| Part Status: | Active |
| IGBT Type: | - |
| Configuration: | Three Phase Inverter |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1700V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1100A |
| Power - Max: | 14500W |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | - |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce: | - |
| Input: | Standard |
| NTC Thermistor: | Yes |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 55°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Module |
| Supplier Device Package: | Module |
Recently Sold
- TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
- Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
- Customer is responsible for paying all possible charges,including sales tax, VAT and customs charges,etc.
- If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
- FedEx, DHL, and UPS can be selected.
- You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
- Please confirm with the logistics company in advance if you are in a remote area. (It may cost extra fees (35-50 USD) for delivery at those areas.)
- Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
- Delivery date: usually 2 to 7 working days.
- It is unable to appoint a date of delivery.
- Tracking number will be sent once your order has been shipped. (It may take up to 24 hours before carriers display the info.)






