TDK Corporation CXA-0454
| Part Number | CXA-0454 |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Package / Case | - |
| Description | INVERTER 12V-INPUT 1700V-OUTPUT |
| In Stock | We Can Ship Immediately |
| Unit Price | Request a Quote |
| Datesheet | CXA-0454 Datesheet |
| Guarantee | New and original |
| Category | Optoelectronics |
| Filter | Inverters |
Quick Inquiry
CXA-0454 Specifications
| Part Number: | CXA-0454 |
| Brand: | TDK Corporation |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Optoelectronics |
| Subcategory: | Inverters |
| Manufacturer: | TDK Corporation |
| Halogen Free: | Satisfy |
| Popularity: | High popularity |
| Supply Demand: | Sufficient |
| Alternative Parts: | E-mail Us / Technical Support |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Input: | 10.8 ~ 13.2V |
| Output: | 1700V |
| Type: | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension: | 6.02" L x 0.85" W x 0.33" H (153mm x 21.5mm x 8.5mm) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
Recently Sold
- TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
- Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
- Customer is responsible for paying all possible charges,including sales tax, VAT and customs charges,etc.
- If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
- FedEx, DHL, and UPS can be selected.
- You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
- Please confirm with the logistics company in advance if you are in a remote area. (It may cost extra fees (35-50 USD) for delivery at those areas.)
- Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
- Delivery date: usually 2 to 7 working days.
- It is unable to appoint a date of delivery.
- Tracking number will be sent once your order has been shipped. (It may take up to 24 hours before carriers display the info.)





